Tohumlar
+ Sebze Tohumları
+   Domates Tohumu
+   Biber Tohumu
+   Patlıcan Tohumu
+   Marul Tohumu
+   Lahana Tohumu
+   Bamya Tohumu
+   Salatalık Tohumu
+   Kabak Tohumu
+   Pırasa Tohumu
+   Soğan Tohumu
+   Mısır Tohumu
+   Ayçekirdeği
+   Kavun Tohumu
+   Karpuz Tohumu
+   Turp Tohumu
+   Havuç Tohumu
+   Pancar Tohumu
+   Fasulye Tohumu
+   Bezelye Tohumu
+   Barbunya Tohumu
+   Diğer Tohumlar
+ Tarla Bitkileri
+ Endüstri ve Yem Bitkileri
+ Süs Bitkileri
+ Çim Tohumları
+ İlaç ve Baharat Bitkileri
+ Fide
+ Fidan
+ Mantar Sporları
+ Embriyodan Üretim
Zirai İlaçlar
Gübreler
Halk Sağlığı
Plastik Pompa
Ekip Tarım / Ürünler / Zirai İlaçlar / KATSUMİ 24 EC < Geri Dön

Emülsiyon Konsantre (EC)

GRUBU

  A;1   

    HERBİSİT(Yabancı ot ilacı)  


240 g/l  Clodinafop-propargyl 

Bitki Adı Zararlı Adı Kullanma Dozu ve Dönemi
Buğday Yabani Yulaf = Şifanak
(Avena Sterilis, A. Fatua)
Kuş Yemi=Kanlıçayır
(Phalaris minor, P.paradoxa, P.brachystachys)
Tilki Kuyruğu=Su Otu
(Alopecurus myosuroides)
Delice (Lolium temulentum)
Dekara 20 mL dozda; tercihen buğdayın erken kardeşlenme devresinde; en geç kardeşlenme sonuna kadar kullanılır.

 

İLACIN HAZIRLANMASI VE KULLANIMI: 

Traktör ile çekilen pulverizatör: Aletin deposunu, 1/3 ile 1/2 seviyesine kadar suyla doldurunuz, bunun üzerine gerekli miktar ilacı ilave ediniz. Daha sonra depoyu su ile üst seviyesine kadar doldurunuz. Boş ambalaj kaplarını su ile üç kez çalkalayınız ve bu çalkalama suyunu  ilaçlı mahlüle ilave ediniz. İlacın hazırlanması ve uygulanması esnasında iyi bir emülsiyon elde etmek için aletin karıştırıcısı daima çalışır vaziyette olmalıdır. İlacın hazırlanmasında temiz su kullanılmalıdır. 

İLAÇLAMA SIRASINDAKİ TEDBİRLER:

Mümkün olduğunca ilaç ile temastan sakınınız. Atomizer ile sisleme şeklinde ilaçlama yapılırken ağız ve burnu kapatacak bir maske kullanınız.

KALİBRASYON:
 
İlaçlama aletinin deposuna belli miktarda su konularak, ilaçlama yapılıyormuş gibi birim alana düşen su miktarı tespit edilir. Tavsiye edilen ilaç miktarı, tespit edilen suya oranlanarak, ilaçlama aletinin deposuna konur ve ilaçlama aletinin karıştırıcısı çalıştırılır.

KULLANMA ŞEKLİ VE ZAMANI:

KATSUMİ 24 EC; orta veya yüksek hacimli yer ilaçlama aletleri ile dekara asgari 15 lt. su kullanılarak, traktörle çekilen pulverizatörle uygulanmalıdır. İlaçlamada, atomizer veya sırt pulverizatörü kullanılması tavsiye edilmez. İlaçlı mahlülün iyi dağılımı için düz yelpaze meme (püskürtme açısı: 110 derece) kullanılması tavsiye edilir. Pompa basıncı 2-3 atmosfer olmalı ve bitkiler ilaçlı mahlül ile iyi bir şekilde kaplanmalıdır. 
KATSUMİ 24 EC, buğday ve yabancı otlar çıktıktan sonra (post-em) örneğin; buğdayın üç yapraklı devresinden kardeşlenme sonuna kadar herhangi bir zamanda kullanılabilir. En iyi sonuç yabancı otların  çoğunluğunun çıktığı örneğin; ılık, rutubetli şartlarda aktif olarak, büyüdükleri devrede uygulandığında elde edilir. KATSUMİ 24 EC'nin kalıcı etkisi olmadığından ilaç uygulamasından sonra çıkan dar yapraklı yabancı otlar kontrol edilmezler. İlaçlamayı müteakip 2 saat içinde yağış beklenen hallerde uygulama yapılmamalıdır.

KARIŞABİLİRLİK DURUMU: 

KATSUMİ 24 EC sulfonyl urea terkipli ilaçlar ile karışım halinde kullanılmamalıdır. Buğday fungusitleri ile birlikte kullanılabilir. 

UYARI : İlacı kullanmadan önce ambalajı üzerindeki etiket bilgilerini dikkatlice okuyunuz, tavsiyelere uyunuz. Yalnızca ambalaj etiketindeki bilgiler esas alınmalıdır.